Онлајн нарачки на територијата на Скопје. Достава до дома или подигање од нашите продажни места.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ПАСТИЧО

 
Варени дебели шпагети со мелено месо и бешамел сос,печени во тава.
 
80 ден. - парче
 
 
 
 

ПИТА СО БРОКУЛА

 
Солен тарт со брокула,сирење и павлака.

 
80 ден. - парче
 
 
 
 

ПИТА КАРБОНАРА

 
Солен тарт со шунка,кашкавал,печурки и павлака.

 
450 ден. - 6 парчиња
 
 
 
 
 
 

ПОГАЧИЦИ СО ВИРШЛА

 
Варени дебели шпагети со мелено месо и бешамел сос,печени во тава.
 
45 ден. - парче
 
 
 
 

ВАРЕН ЃЕВРЕК

 


 
25 ден. - парче
 
 
 
 

ОВОШНА ПОГАЧИЦА

 
Лиснато тесто полнето со ванила крем и овошје ( вишна,кајсија,тиква,јаболка,јагода).
 
40 ден. - парче
 
 
 
 
 
 

ПОТПЕЧЕНИ ЈУФКИ

 
Домашни кори потпечени во тава со сирење.
 
65 ден. - парче
 
 
 
 

ПРОЈА

 
Домашен рецепт со пченкарно брашно и сирење.
 
40 ден. - парче
 
 
 
solenkiKashkaval
 

Соленки

 
Посни соленки со сусам,со ким и сусам и Жужу. Соленки со кашкавал.
 
340ден. - кг.